STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ WYDZIAŁU CHEMICZNEGO

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Chemicznego zostało powołane w celu utworzenia więzi absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej z ich macierzystym Wydziałem oraz w celu skupienia tych wszystkich osób, którym sprawy tego Wydziału nie są obojętne. Skupienia osób, które chciałyby społecznie działać na jego rzecz, które poczuwają się do twórczego wspierania nie tylko w realizacji podstawowych zadań Wydziału lecz również w jego unowocześnianiu i rozwoju, osób które z sentymentem wracają do swoich lat studiów.

Zadaniem Stowarzyszenia jest organizowanie spotkań integracyjnych, nawiązywanie kontaktów z osobami i instytucjami, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów Wydziału jakie przynosi dzień dzisiejszy i nadchodzące lata, w tym również problemów finansowych, remontowych, stypendiów i nagród dla wyróżniających się studentów.

Szanowni Państwo

Miło jest nam poinformować, że Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Chemicznego uzyskało w dniu 08.02.2019r. statut organizacji pożytku publicznego. Liczymy, że stworzy to możliwości poszerzenia naszych działań, które w całości ukierunkowane są na rzecz Wydziału oraz jego Pracowników i Studentów.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 09.10.1998r. z inicjatywy ówczesnych władz dziekańskich, w okresie 20 lat działalności przyznaliśmy 12 stypendiów za wyróżnione rozprawy doktorskie, 8 stypendiów za wyróżniającą aktywność naukową asystentów i doktorantów, 14 stypendiów dla wyróżniających się studentów wydziału, 2 wieloletnie stypendia dla studentów pochodzenia polskiego z Białorusi i Ukrainy oraz 1 stypendium za zasługi na rzecz wydziału. Inicjatywa i pozyskanie środków na budowę nowej sali posiedzeń Rady Wydziału to również w dużym stopniu zasługa Stowarzyszenia. W ostatnim okresie z inicjatywy Stowarzyszenia ufundowano tablicę w Sali RW upamiętniająca wszystkich profesorów naszego Wydziału.

 Warto dodać, że na stronie Stowarzyszenia http://www.chemia.polsl.pl/stowarzyszenie/ znajdziecie Państwo całą historię Wydziału, ręcznie pisaną kronikę, a także  informację o naszych Sponsorach oraz beneficjentach stypendiów.

Dotychczasowe osiągniecia dają nam podstawę aby zwrócić się z apelem do Pracowników, Absolwentów, Studentów o wsparcie działań Stowarzyszenia i przeznaczenie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Wydziału Chemicznego, ul. M.Strzody 9, 44-100 Gliwice KRS 0000197064.

Z góry dziękujemy za wsparcie naszych działań i liczymy, że wspólnymi siłami przyczynimy się do poszerzenia działań na rzecz Wydziału, Pracowników i Studentów.

 

Dziekan Wydziału                                          Przewodniczący Stowarzyszenia

prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak                 prof. dr hab. inż. Jan Zawadiak

Login Form

 

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top