STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ WYDZIAŁU CHEMICZNEGO

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Chemicznego zostało powołane w celu utworzenia więzi absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej z ich macierzystym Wydziałem oraz w celu skupienia tych wszystkich osób, którym sprawy tego Wydziału nie są obojętne. Skupienia osób, które chciałyby społecznie działać na jego rzecz, które poczuwają się do twórczego wspierania nie tylko w realizacji podstawowych zadań Wydziału lecz również w jego unowocześnianiu i rozwoju, osób które z sentymentem wracają do swoich lat studiów.

Zadaniem Stowarzyszenia jest organizowanie spotkań integracyjnych, nawiązywanie kontaktów z osobami i instytucjami, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów Wydziału jakie przynosi dzień dzisiejszy i nadchodzące lata, w tym również problemów finansowych, remontowych, stypendiów i nagród dla wyróżniających się studentów.

W dniu 23 marca 2019 r. odbył się finał XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla dla młodzieży szkół średnich, zorganizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
Patronat nad Konkursem sprawowali: Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach - prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak oraz Przewodniczący Oddziału Gliwickiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego – prof. dr hab. inż. Andrzej Dworak.

zwycięzcą XXVII Konkursu Chemicznego Politechniki Śląskiej dla młodzieży szkół średnich został Mikołaj Harazin ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł za przygotowanie zwycięzcy Konkursu i ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Chemicznego, przyznano mgr inż. Barbarze Kuśce ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.


 

 

Login Form

 

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top